כללי

איזה מצבר מתאים לרכב שלי ?

מצבר הוא רכיב מרכזי בכל כלי רכב – לכן, כאשר צריכים להחליף מצבר לרכב, חשוב לדעת מהן דרישות היצרן של הרכב שלכם ולהחליף את המצבר הנוכחי במצבר חדש שהוא בעל נתונים דומים לכך. כמו כן, מומלץ מאוד לרכוש רק מצברים של חברות ידועות ומובילות בענף המצברים ולקבל תעודת אחריות על רכישת המצבר.

בעלי רכבים רבים אינם יודעים איזה מצבר מתאים לרכב שלהם ולעיתים, הם רוכשים בצורה עצמאית מצבר שאיננו מתאים לצרכים שלהם או שאיננו עומד בדרישות של יצרן הרכב כפי שמתואר בספר הרכב שברשותם – במקרים אלו עלולים להיגרם נזקים יקרים לכלי הרכב, כך שמומלץ להימנע מכך.

נתקעתם בלי מצבר באמצע הלילה

איך יודעים איזה מצבר מתאים לרכב?

ישנה קשת רחבה של מצברים בעוצמות וגדלים שונים שכל אחד מהם מיועד לכלי רכב מסוג אחר, לפעמים בהבדל לפי היצרן ולפעמים על פי מקור הרכב. חשוב לוודא מראש איזה מצבר מתאים לרכב שלכם ולא לעשות טעויות שיעלו לכם ולרכב שלכם ביוקר.

ישנם מצברים "רגילים" וישנם מצברים שמתאימים לרכבים של Start And Stop (רכבים שנכבים ונדלקים בהתאם לצורך). המצברים הם שונים, לכן מומלץ לבדוק את דרישות היצרן בספר הרכב או להזמין טכנאי שיעניק שירות עד הבית.

איזה יצרן מצברים בוחרים לרכב?

באופן כללי, כל היצרנים הגדולים מצברי בוש, מצברי וולטה או מצברי שנפ מייצרים מצברים חזקים, אמינים וטובים אשר יעניקו לכם שקט לאורך שנים. חשוב לשים דגש על התאמת המצבר לרכב ולאו דווקא על המותג עצמו.

יחד עם זאת, בדרך כלל המותגים המובילים מעניקים אחריות של שנה עד שנה וחצי על המצבר שלהם. מדובר על אחריות שימושית למקרה של פגם במצבר עצמו כיוון שמבחינה טכנית מרבית המצברים האיכותיים צריכים לשרת אתכם לפחות 3 שנים.

היכן רוכשים מצבר לרכב?

אם אתם רוצים לרכוש מצבר בצורה עצמאית ולהתקין אותו לבדכם, אתם יכולים להיכנס לכל חנות מצברים או חנות של רשת מוצרים לרכב ולרכוש מצבר שמתאים לכם.

דרך נוספת היא באמצעות שירות החלפת מצבר עד הבית שמתאים לרוב למי שנתקעו עם מצבר שאיננו עובד. מתקשרים ובתוך שעה לכל היותר מגיע אליכם טכנאי רכב מוסמך עם מצבר שמתאים לצרכים של הרכב שלכם. טכנאי הרכב יחליף את הישן בחדש ותוכלו להמשיך בדרככם.

המאמר נכתב בשיתוף עם יעקב מצברים אשר מעניק שירות החלפת מצבר לרכב בתל אביב והסביבה הקרובה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *